Akce, aktivity

Aktuality

Soutěž pro předplatitele Života víry!

Každý, kdo si zaplatí předplatné ŽV na rok 2019 do 29. 12., bude zařazen do slosování o hodnotné ceny. Platí i pro dárkové předplatné!
Bližší informace zde.

[14. 11. 2018]

Kalendář akcí + modlitby

Opět jsme aktualizovali Kalendář křesťanských akcí a náměty k přímluvným modlitbám za ČR (nyní již i na listopad).

[24. 10. 2018]

Novinka z Nakladatelství KMS

Doporučujeme Vám knihu Každý den s Bohem od Dana Drápala.

[15. 10. 2018]

Přihlášky na akci KMS

Nezapomeňte se včas přihlásit na seminář o induktivním studiu Bible „Biblí krok za krokem“ (18.–19. 1., Praha).

[9. 10. 2018]

Document Actions

Adoptuj si politika

by ao last modified 19. 11. 2013 13:20

KMS koordinuje modlitby za vládu, prezidenta, poslance a senátory Parlamentu ČR


Modlitební kampaň Adoptuj si politika si klade za cíl  motivovat lidi k modlitbě za konkrétní politiky, kteří rozhodují o zákonech a o směřování naší země. Modlitby za politiky jsou nejlepší možnou reakcí na výsledky voleb i na každé politické rozhodnutí.

Křesťanská misijní společnost chystá novou příležitost k modlitbám za naše politické představitele. Webová stránka www.adoptujsipolitika.cz byla spuštěna 17. listopadu 2013. Cílem projektu je motivovat lidi k modlitbě za konkrétní politiky, kteří v poslanecké sněmovně, senátu, vládě a ve funkci prezidenta ČR rozhodují o zákonech a o směřování naší země. Nejde nám o propagaci jednotlivých politických stran ani o prosazení jakéhokoli politického názoru.

Adoptuj si politika“ navazuje na Modlitby za poslance a senátory, které KMS koordinovala od 90. let minulého století. KMS na projektu spolupracuje se slovenskou organizací Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže, která nám dala k dispozici grafiku i pojetí webu. Na Slovensku byla kampaň spuštěna 1. ledna 2013, v den 20. výročí vzniku Slovenské republiky.

Do kampaně se dá zapojit registrací modlitby za konkrétního politika. Jestliže se do modliteb zaregistruje víc lidí, než je celkový počet politiků, bude možné si vybrat i politika, za kterého se už někdo modlí. Do té doby je třeba vybírat z politiků, za které se nikdo nemodlí.

Kdo se do kampaně zapojí, přijímá závazek denně se za svěřeného politika pět minut modlit. Doporučená doba adopce je půl roku. Po uplynutí šesti měsíců je modlitební závazek možno prodloužit nebo zrušit. Způsob modlitby není předepsaný.

Projekt lze nejlépe podpořit osobním zapojením do modliteb. To je možné prostřednictvím webové stránky www.adoptujsipolitika.cz (pro ty, kteří nepoužívají internet, na telefonu KMS – 284 841 922 – uvedete své jméno, telefon a jméno politika, za kterého se chcete modlit.).Cíle modliteb:
  • aby křesťanské hodnoty jako spravedlnost, čestnost, úcta k životu aj. se v politice staly samozřejmostí
  • aby se křesťané sjednotili v modlitbě a přinášeli do České republiky Boží království
  • aby z úst obyvatel Česka zmizely nadávky a další projevy arogance, a aby národ místo toho začal státním představitelům projevovat stejnou lásku, jakou jim prokazuje Bůh
  • aby si lidé vytvářeli pravdivý obraz o politickém dění v České republice a aby se do tohoto dění podle svých možností zapojovali s úsilím o spravedlnost a pokoj
  • aby v politice vycházely věci na světlo a byly nazývané pravými jmény
  • aby představitelé státu měli bázeň před trojjediným Bohem, kterému všechno patří, a na základě toho přistupovali ke svým funkcím a přijímali je jako službu druhým

Adoptuj si politika
www.adoptujsipolitika.cz


Další stránky