Akce, aktivity

Aktuality

30 dní modliteb za svět islámu

KMS dlouhodobě podporuje mezinárodní iniciativu 30 dní modliteb za svět islámu. Letošní „modlitební příručku“ si můžete stáhnout z našich stránek http://30dni.kmspraha.cz.

[11. 5. 2018]

Modlitební náměty

Inspiraci k přímluvným modlitbám za ČR, kterou otiskuje časopis Život víry, najdete také na našem webu. Body k modlitbám osobním i ve společenství (nyní už i pro květen) jsou zde.

[27. 4. 2018]

Přihlášky na Křesťanskou i Dětskou konferenci spuštěny!

6.–8. 7. proběhne v Praze další (již 30.) Křesťanská konference. Na stránce akce již najdete kompletní program, seznam řečníků i kapel, podrobné anotace promluv a také přihlášky.

[25. 4. 2018]

Kalendář akcí

Opět jsme aktualizovali Kalendář křesťanských akcí.

[24. 4. 2018]

Document Actions

Nežít v čekárně 2018

by tcv last modified 02. 03. 2018 13:31

konference pro svobodné

9.–10. 3. 2018, Praha 5, sbor CB Smíchov, Vrázova 4
(pátek večer a sobota)


Program:v čekárně

pátek 9. 3.
18:00–21:00 Daniel Fajfr: Kdo skutečně jsme
 

sobota 10. 3.
9:00–9:30 úvod, chvály

9:30–11:00 volitelné semináře 1:
  • Lucie Endlicherová a Tereza Kašparcová: Single po 30, single po 40
  • Petr Kučera: Nevěřící partner – cesta po tenkém ledě
  • Jana Matulíková: Umění komunikovat
 
road-1536748_640ořez_m.jpg11:15–12:45 volitelné semináře 2:
  • Jana Fajfrová: Co mi křesťanství dává a co bere
  • Lubomír a Věra Ondráčkovi: Nesnižuj laťku
  • Jana Matulíková a Lenka Vávrová: Singles na plné pecky

12:45–14:00 přestávka na oběd

14:00–15:00 panelová diskuse s řečníky
15:00–16:00 Petr Kučera: Být sám a nebýt sám – jak odolat nástrahám

Anotace k jednotlivým seminářům najdete níže.


Vstupné:

Při přihlášení a zaplacení do 28. února 270 Kč, na místě 350 Kč za celou konferenci
Při odhlášení předem je stornopoplatek 50 Kč, zpětně vstupné nevracíme (může za Vás přijít někdo jiný).

Přihlašování předem skončilo, můžete ale přijít přímo na konferenci, volných míst je dostatek.
 
Ubytování si můžete zajistit sami zde: https://www.studenthostel.cz/celorocni-hostely/hostel-strahov (300 Kč/noc/1lůžkový pokoj nebo 225 Kč/noc/osoba ve 2lůžkovém pokoji)
Z autobusové zastávky „Koleje Strahov“ dojedete za 20 minut do zastávky „Na Knížecí“ (s přestupem na „Stadion Strahov“), od autobusové zastávky „Na Knížecí“ dojdete ke sboru CB za 10 minut.

Pokud byste chtěli ubytování vyšší kategorie, zkuste www.booking.com a zadejte Praha 5 (když na Booking.com půjdete přes GIVT.cz a zadáte přispívám na Křesťanskou misijní společnost, podpoříte svojí objednávkou nás, aniž by vás to stálo cokoli navíc).


Pořádá Křesťanská misijní společnost ve spolupráci s Církví bratrskou – Odborem pro manželství a rodinu.

Nahrávku z minulého semináře „Nežít v čekárně“ (2016) si můžete objednat zde: http://www.kmspraha.cz/knihkupectvi/hudba-cd-video-a-audiokazety/cd-nezit-v-cekarne

S případnými dotazy se obraťte na Hanu Pospíšilovou: pospisilova(zavinac)kmspraha.cz

Anotace seminářů:

Lucie Endlicherová a Tereza Kašparcová: Single po 30, single po 40

Ach jo, řekly jsme si nad jednou polední kávou. Prostě život. V práci kolegyně nad čerstvě upečenou buchtou říkaly, že už se můžu vdávat – jako by mi to doteď někdo zakazoval (ale chci já vůbec?). Přemýšlíme, jestli pro nás existuje jen „ten jeden pravý“ a jestli single život tak, jak je, má cenu a stojí za to.
Honí se vám hlavou něco podobného? Tohle sobotní dopolední trochu „ach jo“ povídání nemá být ufňukané ani zoufalé, spíš chce ukázat kousek světa dvou single „slečen“, které chtějí, aby život nebyl „ach jo“, ale hlavně „má to smysl“.

Petr Kučera: Nevěřící partner – cesta po tenkém ledě

Ano, či ne? Jak rádo by se jednoduše řeklo „ne, je to hřích“. Z Písma mi vyplývá, že vztah s nevěřícím není dobrý, ale Bible připouští i kladné výjimky. Seminář bude vycházet z mnohaletých pozorování svazků s křesťana a nekřesťana, ve všech životních fázích. Bude plný praktických příkladů s dobrým i špatným koncem.

Jana Matulíková: Umění komunikovat

Komunikujeme každý den, ale někdy si s druhými neporozumíme. Občas nejsou zřejmá naše sdělení, jindy je chyba „na našem přijímači“. Budeme spolu přemýšlet, jak se vyvarovat chyb, jak druhými nemanipulovat, jak správně naslouchat a jak správně pochopit, co nám chtějí říct.

Jana Fajfrová: Co mi křesťanství dává a co bere

Naše životy píšou příběhy, ve kterých se prolínají dny radosti a dny smutku, dny ztrát a dny nálezů, dny úspěchů a dny neúspěchů, dny přátelství a dny samoty... – a mohli bychom pokračovat dál s výčtem dalších pro a proti. Tady se nabízí také otázka: Představuje moje víra v Boha vytoužené pro, anebo mám pocit, že jde někdy proti mně, proti mým touhám a přáním?
V souvislosti s tématem konference bude naše zamyšlení směřovat pochopitelně k problematice singles. Kromě hlavního slova bude jistě přínosné, když půjde i o vzájemné sdílení.

Lubomír a Věra Ondráčkovi: Nesnižuj laťku

Přestože Bůh ustanovuje manželství pro nejužší společenství muže a ženy, netýká se tento Boží plán každého a po vyučování Pána Ježíše o manželství reagují učedníci názorem, že je lepší se neženit (Mt 19) a Pavel doporučuje svobodným zůstat svobodnými (1K 7). Přesto je často v církvi určitý nevyslovený i vyslovený tlak, aby si každý „někoho našel“. To může vést k pocitu nedostatečného života v pozici svobodného člověka a ke snížení požadavků na budoucího partnera nebo partnerku na minimalistický požadavek „hlavně někoho mít“. Pokusíme se sdílet, co k tomu říká Bible a jaké jsou naše zkušenosti z doby, kdy jsme byli těmi, kteří se rozhodovali a kteří se vyrovnávali s tlakem okolí. Určitě bude prostor pro sdílení zkušeností, otázky a povzbuzení.

Jana Matulíková a Lenka Vávrová: Singles na plné pecky

Žít na plné pecky v době, která je zaměřená na výkon, se považuje téměř za povinnost. Jak nás může inspirovat Kristus, který jistě prožil naplněný život, ale nevěnoval ho jen práci? Najít i jiné aktivity než práci a službu církvi nemusí být úplně jednoduché. Můžeme se vzájemně inspirovat k činnostem, které jsou specificky určené pro skupiny singles.

loneliness-1879453_640ořez.jpg